- 02 -
-
Virágföldkeverék házilag
A cserepes növényeket rendszerint zacskós virágföldbe ültetjük, és a legtöbb növény jól fejlődik a bolti keverékekben. Előfordulhat azonban, hogy a zacskós föld már kissé állott –az agyagos alapú földkeverékek hajlamosak a „romlásra” –, vagy megeshet, hogy bizonyos növények nem érzik jól magukat a készen kapható virágföldben. Ilyenkor érdemes kipróbálni a saját készítésű keveréket.
Én háromféle alapkeverékkel szoktam dolgozni, és ezeket mindig frissen készítem, amikor szükség van rá[…] -
Hogyan válasszunk jó palántát?
Mindannyian azt szeretnénk, hogy veteményeskertünk egész nyáron egészséges, jó ízű zöldségeket és fűszernövényeket teremjen. Ebben a kiváló minőségű palánták nagy segítségünkre lehetnek. De vajon milyen növényeket érdemes palántázni?
Mire figyeljünk a vásárlásnál?
Milyen is a jó zöldségpalánta?
Neveljük mi magunk, vagy inkább vásároljuk meg készen?
Írásomban a legfontosabb tudnivalókat szedtem csokorba[…] -
Kerti praktikák a Szent György havában
„Április ez, sose higgy a bolondnak…”
Áprilisban gyakran szeszélyes az idő, ahogy a címben idézett verssor is mutatja, Radnóti Miklós Első ecloga versében, és ahogy a saját bőrükön is érezzük. Ugyanúgy jöhet fagy, hó, mint eső vagy meleg napsütés. Általában azonban a nap már felmelegíti annyira a földet, hogy el tudjuk ültetni a palántákat és elvessük a magvakat – természetesen a megfelelően előkészített talajba. Áprilisban már sok egyéb munka is adódik a kertben[…]
-
Februári teendők kertjeink világában
„Ó, hát februárban semmi dolgod nincs a kertben, csak pihengetsz, ugye?” – kérdezte az egyik Barátom, aki nem nagyon van otthon a kiskertek világában. Egy kívülálló valóban gondolhatja így, de mi tudjuk, hogy a február – régi magyar nevén Böjtelő hava – nagyon is sok tennivalót tartogat.
Ilyenkor kell megtisztítani a kertet, kiszedni az elhalt, száraz bokrokat és fákat, és javában zajlanak a metszés munkálatai is…
A február lehetőséget teremt a gyümölcsfák lemosó permetezésre[…]
- 02 -